Ο περίπατος την Πέμπτη (Τσικνοπέμπτη) 7 Μαρτίου 2024 στον προαύλιο χώρο του σχολείου, πλαισιωμένος από ψησταριές, μουσική και χορό, δημιούργησε ένα ευχάριστο και χαρούμενο κλίμα για τους μαθητές και τις μαθήτριες.
Το 15μελες μαθητικό συμβούλιο της σχολικής μονάδας προσέφερε τα σουβλάκια και τα κάρβουνα. Επισημαίνουμε με ικανοποίηση την ενεργή συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών με πλήθος πρωτότυπων και ευφάνταστων μεταμφιέσεων το οποίο ενέτεινε το εορταστικό πνεύμα της ημέρας. Με κέφι και ενθουσιασμό, ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα, διασκεδάζοντας μαζί με τους εκπαιδευτικούς.
Στο τέλος πραγματοποιήθηκε διαγωνισμός για την καλύτερη μεταμφίεση ανά τάξη, ο οποίος έτυχε θερμής ανταπόκρισης από τους μαθητές και προσέδωσε επιπλέον κέφι και ενδιαφέρον, ενώ παράλληλα ενθάρρυνε την καλλιτεχνική δημιουργικότητα των μαθητών. Οι νικητές/τριες του διαγωνισμού βραβεύτηκαν με το χειροκρότημα και τον θαυμασμό των συμμαθητών τους.
Χρόνια πολλά σε όλους και όλες και του χρόνου να είμαστε όλοι στο μέτρο!!