Συγκίνηση σήμερα (3/1/2020) στο κλειστό Γυμναστήριο της Λιβαδειάς!!!

Η ομάδα Καλαθοσφαίρισης του 1ου ΓΕΛ Λιβαδειάς vs Βετεράνων ΑΚΟ Λιβαδειάς Παίδων/Εφήβων 1997. Με άλλα λόγια σημερινοί 40ρηδες,…. τότε (1997) έφηβοι και παίδες vs σύγχρονων εφήβων. Επανένωση (reunion) στο γήπεδο μετά από 23 και βάλε χρόνια!

Για την ιστορία νίκησε το 1ο ΓΕΛ με σκορ 47-42.
Διαιτητής ο Γιώργος Χριστοδούλου (και τότε και τώρα!).
Σημειωτής ο Γιάννης Κουρούνης.

Για τον ΑΚΟ Λιβαδειάς σαν να μην πέρασε μια μέρα: Οι έφοροι της τότε ομάδας Θανάσης Αλεστάς και Χρήστος Αλογοσκούφης που όπως τότε έτσι και σήμερα έκαναν χρέη χρονομέτρη και χρονομέτρη 24΄΄ αντίστοιχα. Προπονητής ο Χρήστος Δαμιανίδης (Διευθυντής του 1ου ΓΕΛ Λιβαδειάς) και ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ οι:

Αντωνάκης Τάσος, Καγιάς Γιάννης, Πανουργιάς Τριαντάφυλλος, Παπαθανασίου Μάκης, Παπανικολάου Σταύρος, Σανδάλης Ηλίας και Σανδάλης Κώστας.

Για το 1ο ΓΕΛ προπονητές οι Γιάννης Βελούδιος & Σκαπέτης Δημήτρης και παίκτες οι:

Σώκος Βασίλης, Μάρκου Επαμεινώνδας-Κων/νος, Φιλόσοφος Γιώργος, Ψιλόπουλος Νίκος, Τζαμάλας Παναγιώτης, Γέρος Στάθης, Μπάφας Κώστας, Κατσαρός Γιώργος, Μούκας Θάνος, Σταυλιώτης Γιάννης, Κορογιάννος Γιάννης, Μάρκος Θανάσης, Κωτσαδάμ Λουκάς-Άγγελος, Μουλώτσιος Κωνσταντίνος, Καραμάνης Κωνσταντίνος.

Ανάμεσα στους φιλάθλους που παρακολούθησαν τον αγώνα οι κ.κ. Καραμάνης Δημήτρης (Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Λεβαδέων & Υποδιευθυντής του 1ου ΓΕΛ Λιβαδειάς ), Ζητουνιάτης Λεωνίδας (προπονητής μπάσκετ) και οι καθηγητές του 1ου ΓΕΛ Λιβαδειάς Κατωπόδη Σοφία, Διαμαντοπούλου Νάντια, Ζησίμου Τέλης.

Φωτογραφίες και βίντεο ο μαθητής της Β΄τάξης του 1ου ΓΕΛ και μέλος της σχολικής ομάδας Καλαθοσφαίρισης Γιώργος Μπράλιος.