Οι μαθητές/τριες μας διακρίθηκαν ανάμεσα σε σύνολο 3000 συμμετοχών που έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό από 193 χώρες στην κατηγορία – ηλικία 14-16 – Σύνθεση τραγουδιού.
Οι άλλες κατηγορίες είναι: ΠΟIΗΣΗ/ΛΟΓΟΣ/ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
Φετινό θέμα του Διαγωνισμού : LIFE AFTER CONFLICT
Η Αγγελική Κοϊτσάνου έγραψε το αντιπολεμικό τραγούδι «The Last Conflict»
Μαθητές από το τμήμα Α2 που αποτελούν το μουσικό γκρουπ Apocalypse ερμήνευσε το τραγούδι.
ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΟΪΤΣΑΝΟΥ, κιθάρα – στίχοι – μουσική
ΜΠΙΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ – ντραμς
ΒΙΒΙΑΝ ΜΑΥΡΙΚΗ – φωνή
ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΑΝΤΑ – πιάνο
Στις 18 Μαΐου θα ανακοινωθούν επίσημα οι νικητές από την ιδρύτρια του διαγωνισμού, Lady Lucy French, στην ιστοσελίδα και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Όλες οι νικητήριες συμμετοχές θα συμπεριληφθούν σε ένα ειδικό Βιβλίο Ψηφιακών Νικητών και θα σταλούν στους νικητές για να τις μοιραστούν με τους φίλους, την οικογένεια και τα σχολεία τους. Μαζί με το εξατομικευμένο πιστοποιητικό τους, οι νικητές θα προσκληθούν να παρακολουθήσουν ένα εργαστήριο σύνθεσης τραγουδιού μέσω Zoom.
Συγχαρητήρια στους μαθητές/τριες μας για την επιτυχία τους!

Ακούστε το τραγούδι :