Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας, στο πλαίσιο της ημέρας εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, διοργανώνει σε συνεργασία με την Ιερά Μητρόπολη Θηβών και Λεβαδείας διαδικτυακή εκδήλωση την Παρασκευή 28 Ιανουαρίου 2022 στις 10.30-12.00.
Η εκδήλωση απευθύνεται σε όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικούς του νομού μας και θα λάβει χώρα στο κανάλι της Δ.Δ.Ε. στο Youtube μέσω live streaming σε σύνδεσμο. Ο σύνδεσμος είναι:   https://youtu.be/rXjc8PVjlyg
Το πρόγραμμα εορτασμού περιλαμβάνει:
▪ Χαιρετισμό από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη κ. Γεώργιο
▪ Ομιλία του Ιωάννη Α. Παναγιωτόπουλου, αναπληρωτή καθηγητή της Θεολογικής Σχολής του
Ε.Κ.Π.Α. με θέμα: «Οι αρετές των Τριών Ιεραρχών στο σήμερα».
H εκδήλωση δύναται να ενταχθεί στον σχεδιασμό εορτασμού των δύο διδακτικών ωρών που προβλέπει η σχετική εγκύκλιος. Προτείνεται η παρακολούθηση των μαθητών να πραγματοποιηθεί μέσω διαμοιρασμού οθόνης από την πλατφόρμα Webex (οι εκπαιδευτικοί που έχουν διδακτικά καθήκοντα τη συγκεκριμένη ώρα να συνδεθούν στο live streaming και να διαμοιραστούν οθόνη και ήχο με τους μαθητές).