Συγχαρητήρια στη μαθήτρια του σχολείου μας Μελετίνα Γιοβανούδη, η οποία απέσπασε για δεύτερη συνεχή χρονιά τον 2ο ειδικό έπαινο ποίησης στον 9ο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης «Γρηγόρης Πεντζίκης», που διοργανώνεται κάθε χρόνο από τον Επιστημονικό και Πολιτιστικό Σύλλογο «Εκπαιδευτικός Κύκλος», σε συνεργασία με το Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και υλοποιήθηκε με την έγκριση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής. Στο διαγωνισμό συμμετέχουν μαθητές και μαθήτριες Β’ θμιας Εκπαίδευσης από σχολεία της Ελλάδας, αλλά και ελληνόφωνα σχολεία του εξωτερικού.
Το ποίημα της Μελετίνας Γιοβανούδη «Ήβη» διακρίθηκε μεταξύ πολλών κειμένων που κατατέθηκαν στο φετινό διαγωνισμό.